Pranie dywanów i wykładzin

W trakcie eksploatacji w dywanach i wykładzinach zaczyna gromadzić się brud. Początkowo dotyczy to głównie obszaru w bezpośrednim sąsiedztwie wejścia. Stopniowo jednak miejsca w pobliżu wejścia „nasycają” się brudem i nie są go w stanie dalej przyjmować. Dlatego dywany i wykładziny wymagają czyszczenia okresowego polegającego na usunięciu brudu, który wniknął między włókna. Dodatkowo podczas prania usuwa się bakterie, zarodniki, grzyby i roztocza.

Nasza firma oferuje kompleksowe i profesjonalne usługi w zakresie prania dywanów i wykładzin. Czyścimy zabrudzenia spowodowane codziennym użytkowaniem. Usuwamy plamy i stare gumy do żucia. Wyczesujemy dywany z włosów ludzkich i zwierzęcej sierści. Wszystkie używane przez nas środki są bezpieczne zarówno dla ludzi, jak i dla zwierząt.

Usługę wykonujemy u klienta lub zabieramy dywany do firmy. Posiadamy pralnię i suszarnię stacjonarną, pozwalająca na świadczenie usług przez cały rok niezaleznie od pogody. Dzięki zastosowaniu najlepszej chemi i sprzętu nie przemaczamy dywanów, co wydłuza ich żywotność.

Proces prania dywanów i wykładzin można podzielić na cztery etapy:


ETAP I - Usunięcie zabrudzeń nierozpuszczalnych

Jedynym sensownym sposobem usunięcia zabrudzeń nierozpuszczalnych jest odkurzanie na sucho, które powinno stanowić zarówno element codziennej pielęgnacji dywanów i wykładzin, jak i obowiązkowy zabieg poprzedzający czyszczenie. Najlepsze efekty daje odkurzanie z wirującą szczotką, która wyciąga zabrudzenia z głębi dywanów i wykładzin. Gdy jest to konieczne trzepiemy dywany przed praniem.
pranie-dywanu
ETAP II - Rozpuszczenie brudu

Ten wstępny etap decyduje o skuteczności czyszczenia. Celem rozpuszczenia brudu jest oddzielenie go od włókna dywanu lub wykładziny. Na skuteczność rozpuszczania brudu mają wpływ cztery czynniki: działanie chemiczne, temperatura, działanie mechaniczne oraz czas działania na brud. Wysoka temperatura wody nie uszkadza włókien, a znacznie wspomaga proces czyszczenia. Znaczenie czasu w czyszczeniu jest często ignorowane, a przecież trudno sobie wyobrazić, że brud, który kumulował się w dywanie, wykładzinie przez szereg miesięcy (lat?) zostanie rozpuszczony w ciągu kilku sekund.
spryskiwanie-dywanu
ETAP III - Ekstrakcja

Brud jest wypłukiwany i odsysany z dywanów i wykładzin ekstraktorem, czyli urządzeniem natryskowo - ssącym. Przy większych powierzchniach stosujemy głowicę szczotkową Kärcher PW 20 lub PW 30/1. W przypadku uporczywych plam stosujemy odpowiednie odplamiacze i ponownie pierzemy. Gdy wyczuwalny jest intensywny nieprzyjemny zapach, przed praniem, stosujemy neutralizator zapachów.
pranie-dywanu
ETAP IV - Suszenie

Zalecane jest aby w miarę możliwości dywan i wykładzina po czyszczeniu nie była eksploatowana do momentu całkowitego wyschnięcia. Dokładne wysuszenie przy odpowiednich warunkach, które przyspieszają proces schnięcia - przewiew i wyższa temperatura w pomieszczeniu - trwa 4 - 6 godzin, przy złych warunkach przewiewu do 12 godzin. Po wysuszeniu dywan, wykładzinę należy odkurzyć na sucho.
Pranie tapicerki meblowej